S ohledem na to, že jsme se stavbě klasických dřevostaveb věnovali mnoho let, aplikovali jsme kompletní řešení do stavby modulových domů. Modulový dům je v podstatě zmenšená dřevostavba, ale staticky významně odolnější než většina dřevostaveb, protože musí bez újmy zvládnout cestu na místo usazení.

Výrobu modulového domu realizujeme do 3-4 měsíců od objednávky. Kompletní výroba probíhá v naší hale v Přáslavicích u Olomouce, která je vytápěná a doby tak při zachování všech technologických procesů vyrábíme celoročně.

Abyste mohli naše modulové domy plnohodnotně využívat, postačí Vám pouze ohlášení stavby (tedy zjednodušený proces stavebního povolení). Vždy ale klientům doporučujeme, aby vše prokonzultovali nejdříve s naším specialistou a poté na místně příslušném stavebním úřadě.

Domy usazujeme nejčastěji na zemní vruty či betonové patky. Ideální řešení volby základů je vždy individuální a rádi Vám s ním poradíme.

Při výrobě modulových domů využíváme odolnou konstrukci z vysušených a průmyslově lepených KVH hranolů, které se používají také na stavbu klasických dřevostaveb. Životnost modulového domu je obecně udávané na min. 80let, ale s ohledem na konstrukci, která dýchá je životnost našich domů ještě delší.

Samozřejmě, pro celoroční bydlení jsou naše domy díky kvalitní tepelné izolaci přímo určeny.

Jste schopni usadit dům i na špatně přístupném pozemku?

Dům jsme schopni usadit na jakémkoliv pozemku. Při komplikovaném pozemku jsme schopni dům dovést po částech nebo jej dovést ve zcela rozloženém stavu a zkompletovat jej postupně až na pozemku.

Ano, toto je hlavní výhoda našich modulových domů – mohou růst s Vámi. Moduly je možno doplňovat zcela dle požadavků.

S ohledem na to, že naše domy splňují všechny normy českého stavebního zákona, je možno je jednoduše financovat hypotečním úvěrem. Náš finanční poradce Vám se zřízením hypotečního úvěru rád bude nápomocen.

Při výrobě modulových domů jsou dodržovány přísné statické požadavky. Konstrukce je extrémně pevná a odolná, odolnost je srovnatelná se zděnou stavbou. Naše domy lze umístit do nejnáročnějších sněhových a větrných oblastí.

Snížená sazba DPH (12%) je uplatňována u rodinných domů určených k trvalému bydlení. Stavba je realizována na základě ohlášení stavby (rodinné domy do 150m2) nebo stavebního povolení rodinné domy nad 150m2), na stavebním pozemku.

Základní sazba DPH (21%)

Je uplatňována v ostatních případech a nejčastěji se vztahuje na rekreační objekty.

Při podpisu smlouvy požadujeme zálohu 20% a před započetím výroby je účtována záloha ve výši 60%. Zbylých 20% vyžadujeme až po umístění stavby na pozemku.

Konstrukci modulových domů máme dimenzovanou tak, aby k napadení škůdci či plísněmi nedošlo. Při výrobě domů používáme výhradně certifikované materiály a stavební konstrukce je řešena masivními průmyslově zpracovanými KVH hranoly s relativní vlhkostí cca 12%. Konstrukce je tak přirozeně chráněna proti napadení plísněmi či dřevokaznými houbami.

Rozdílné ceny jsou ovlivněny cenovou politikou prodejců. Někteří domy vyrábí, jiní domy pouze přeprodávají. Obecně cenu ovlivňuje především kvalita použitých materiálů, která je úzce spojena s komfortem užívání daného domu. U nejlevnějších domů nabízených na trhu, samozřejmě nelze vysokou kvalitu použitých materiálů očekávat.

Krb je možno bez problémů do dřevostavby instalovat. Požadavek na umístění krbu potřebujeme mít před výrobou domu, abychom dům mohli opatřit nehořlavým prostupem. Při výběru krbových kamen doporučujeme volit kamna určená do pasivních domů, jejichž výkon není vyšší než 3Kw. Naše domy mají minimální tepelnou ztrátu a při použitý výkonných kamen může docházet k přehřívání prostor. Pro navození pocitu pohody u krbu, doporučujeme spíše krby na biolíh.

Do ceny není zakomponováno naložení domu, cena dopravy na místo a usazení domu. V ceně dále nejsou betonové patky/zemní vruty, připojení na inženýrské sítě a projektová dokumentace. Vše se řeší individuálně, na míru klientovi a se vším jsme schopni poradit či asistovat.

Jak dlouho platí vaše cenové nabídky

Pokud Vám vpracujeme cenovou nabídku na míru, vždy je z důvodu pohybů cen materiálu platná po dobu 30 dní od vyhotovení.

Samozřejmě, ukázkový dům máme postaven u naší výrobní haly v Přáslavicích u Olomouce. Pro domluvení termínu prohlídky nás prosím kontaktujte.

Ano, disponuje kompletní dřevovýrobou Výroby teras, pergol, altánů či přístřešků jsou pro nás maličkostí.

Určitě ne, zamrzání vody se běžně řeší speciálními hadicemi s odporovým drátem.

Kompletní rozvody vody, opadu i elektroinstalace jsou skryté uvnitř konstrukce stěn modulu.

S ohledem na to, že naše domy jsou určeny k celoročnímu bydlení, musí splňovat všechny požární předpisy a normy. Zajímavostí je, že masivní dřevo má vyšší požární odolnost než ocel.

Samozřejmě, pokud návrh bude v souladu s normami a předpisy, modulový dům dle návrhu rádi vyrobíme.

Ano, díky nadstandardní statické odolnosti konstrukce běžně moduly stavíme také na sebe.

Domy běžně usazujeme do svahů se sklonem až 30 stupňů. 5ešení je vždy individuální a podléhá podrobné prohlídce pozemku naším technikem.

© Copyright 2023 | modulovedomy.net